Opowieść adresowana jest do czytelnika w każdym wieku, bo trzonem fabuły są nasze autentyczne perypetie z planowanej wyprawy dookoła świata. Zatem pełna jest podróżniczych przygód i kulisów takiego życia. Całość spajają humor i żarty, postać Snupka – psiego odkrywcy i zabawowego przyjaciela, przykłady kultur lokalnych społeczności, ciekawostki geograficzne i historyczne, różnorodności świata fauny i flory.
Uczymy szacunku do zwierząt, przyrody, innych kultur. Pokazujemy różnorodność i złożoność świata. Sygnalizujemy tematy poważne, problematyczne i istotne dla życia ludzi i całej planety. Zwłaszcza w kwestiach ekologicznych i społecznych. Pokazujemy powiązania naszych codziennych decyzji z tym stanem i jak możemy je tym samym sposobem kształtować i zmieniać.
Obecnie zakupu w internecie można tylko na Allegro TUTAJ. Sprzedanych ponad 10 tys. egzemplarzy! Jednak dotychczasowe wydawnictwo w żaden sposób nie rozwijało projektu, a duże internetowe księgarnie, tylko żerują na autorach i wydawnictwach. Stąd podjęliśmy decyzji o samodzielnym kontynuowaniu sprzedaży. O atrakcyjności komiksów przekonać możecie się poprzez wysokie oceny i recenzje na portalu Lubimy Czytać. Jeśli ktoś znajduje się poza granicami Polski i chciałby zamówić komiks, jest to możliwe – napisz do nas.
W księdze 1. Historia łapą pisana dowiesz się, skąd Snupek pojawił się w naszej historii, jak wyglądają początki życia z psem i jak to się stało, że z „kanapowców” zamieniliśmy się w ekipę z charakterem… z Pazurem. W tej części poznacie europejski fragment naszej 4-letniej wyprawy rozpoczętej w 2017 r.
Księga 2. Kalima nosi piaski Sahary zabierze Was do Maroka. Pokaże mnóstwo piękna, które skrywa ten kraj, a to i tak będzie tylko jego ułamek. Piękna kultury, natury, historii, ludzi… Wyjaśni niuanse i nieścisłości m.in. wobec języka używanego w Maroku, odmienności kultury tego kraju względem krajów arabskich i kwestii traktowania zwierząt w islamie, jak i kulturze europejskiej.
Księga 3. W objęciach pasatów to początek opowieści o morskim autostopie – jachtostopie. Przybliża realia wielo-tygodniowego trawersu oceanu na kilkunastometrowej łajbie. Po drodze dowiemy się, jakie niebezpieczeństwa czyhają podczas takiej wyprawy, ale przede wszystkim – jakie zagrożenia dotykają codziennie oceany, rzeki, wszystkie wody i istoty, które w nich żyją.
Każda część zawiera 64 strony. Tworzymy obecnie 4. część, a całą serię planujemy na przynajmniej 10 odcinków. Każdy to jednak rok pracy… Treść każdej części wzbogacają podpowiedzi, jak budować relację ze swoim psem. Pełne opracowanie tego tematu odnajdziesz jednak w naszej innej książce – poradniku “Wyszczekane Podróże. Jak przygotować siebie i psa na wyprawę” (o objętości 400 stron, opisuje nie tylko jak podróżować ale spędzać aktywnie czas z psem).
Podkreślamy, że powieść adresowana jest do czytelnika w każdym wieku. Naszym założeniem jest, by był to tytuł, do którego dzieci będą mogły wracać co jakiś czas, i w każdym momencie czerpać z innych warstw. By wracały z nową, poszerzona wiedzą i rozumieniem świata, ale jednocześnie by ta książka im to rozumienie pomagała budować i kształtować. Ale nawet dorośli, w tym Ci bez dzieci, będą się bawić i dowiadywać ogromu nowych informacji z tego tytułu. Nie mówiąc już o starszych nastolatkach. Młodsze dzieci również mogą wiele z tego zrozumieć, a te najmłodsze będą mogły z powodzeniem cieszyć się podstawową – wizualną – warstwą i głównym wątkiem historii oraz postacią Snupka – naszego psa. Chcielibyśmy, aby tytuł był czasem wspólnym dla rodziny. By dzieci i nastolatkowie po lekturze mogli dzielić się z rodzicami informacjami i pomysłami, ale ważne jest, by rodzice pomagali, uzupełniali i wyjaśniali niektóre poboczne wątki niezbędne do interpretacji. To samo dotyczy interakcji z rówieśnikami. By wszyscy inspirowali się do dalszych poszukiwań informacji i rozpoczynali swoje projekty i pomysły. Czy to podróżnicze, czy społeczne, czy naukowe. Poza rozrywką, chcemy, by czytelnik nie tylko był w tej historii, ale by sam tworzył historię prawdziwego świata i ludzkości
O atrakcyjności komiksów przekonać możecie się poprzez wysokie oceny i recenzje na portalu Lubimy Czytać. 1. odcinek premierę miał w 2020 r. i według dziennikarki Weroniki Wawrzkowicz-Nasternak to jeden z ciekawszych tytułów dla dzieci, który ukazał się w 2020 r. (zobacz wywiad w TVN), a całą serię skomplementował Adam Rusek – ogromnie doświadczony historyk sztuki komiksu, współpracujący m.in. z Biblioteką Narodową (zobacz nagranie od 36.30 minuty). Więcej recenzji (różnych części) odnajdziecie też u Rodziców dla Klimatu (www lub fb), Człowiek z popkultury (fb), czy Przeczytane z biblioteki (yt), Sztukater (www), także u Lubię Komiksy (yt), czy Comixxy (fb), u Bajkochłonka (www). Pozdrawiam i obszczekujemy wszystkich innych, o których nie wiem, albo mówią o nas pocztą pantoflową (jeden z pierwszych – Grzegorz Kopeć).
Jest nam ogromnie miło, gdyż wszystkie części dotychczas zbierają same pozytywne opinie i recenzje: zarówno ze strony osób, które nigdy z formą komiksową nie miały nic wspólnego, a wręcz były jej niechętne, jak i osób znających się na tym gatunku czy książkowych wyjadaczy. Dostaliśmy dużo wiadomości, w których rodzice informowali nas, że stał się to ulubiony tytuł ich dzieci. Albo takie, że ich dzieci zaczęły lubić czytać książki po styczności z naszym tytułem… Z ogromnej ilości komentarzy, wiadomości prywatnych i opinii wiemy, że dorośli również czerpią wiele z lektury. Mamy nadzieję, że jak najwięcej z Was zdecyduje się ocenić go samodzielnie.
AUTORZY:
Scenariusz, dialogi piszemy sami, także kolorujemy rysunki wykonane przez Filip Sulkovsky (który, oprócz tego, że jest utalentowanym rysownikiem, to sam zbudował swój 6-metrowy jacht ze sklejki w ogródku w Krakowie i przepłynął nim Atlantyk! Poznaliśmy go w 2018 r. na Wyspach Zielonego Przylądka i wtedy zasiało się pierwsze ziarenko pomysłu o komiksie, ale to opowieść, która znajdzie się w 4. odcinku serii ). Konsultacji udziela nam znawca gatunku – Daniel Chmielewski.
POLSKI RYNEK KSIĄŻKI:
Cały rynek książki w Polsce jest w fatalnym stanie: niska sprzedaż i piracenie, a rynek sprzedaży przypomina patologiczny kartel, rządzony i kształtowany przez duże sklepy i hurtownie, które pobierają ogromne prowizje (zazwyczaj powyżej 50%, czasem aż do 75%). Po czym, wykorzystując tę prowizję, następnie dumpingują ceny. Ogólnie o procesie zarabiania na książkach przez autorów poczytać możecie tutaj. A o większych patologiach działania największych “sprzedawców” np. tutaj.
PATRONI:
Rewelacyjna idea. Coś, czego jeszcze nie było, albo ja nie miałem z czymś takim styczności.
Dzień dobry, komiks o piaskach Sahary wygrała nasza trzylatka w konkursie “Trasy dla bobasa”.
Pierwszy czytał syn, 9cio latek. Potem czytał siostrze. Potem ja czytałam. A teraz siedzą na łóżku i znów czytają (i każą mi mówić po francusku).
Idea super, forma też – bardzo lubimy komiksy.
Na pewno dokupię pierwszą część.
I czekamy na resztę!
Pozdrawiam serdecznie.
tak ogromnie miło nam czytać o takich reakcjach 🙂 Mamy nadzieję, że nie zamęczą z tym francuskim za mocno, rozumiem, że Twój nie jest taki połamany? 😉 Czekamy w takim razie na wrażenia z pierwszej części 😉 Dziękujemy i może do zobaczenia gdzieś, do marca/kwietnia 2022 r. jesteśmy w Polsce. Może zawitamy do szkoły syna na jakaś prezentację…
Komiks jest świetny. Bardzo ładnie i estetycznie zrobiony 😍 obrazki są przepiękne 💚 jedyny minus to strona z której jest zamawiany. Żadnego potwierdzenia na maila, że zamówienie jest realizowane albo wysłane. Nie dostałam od ich maila, że paczka jest wysłana i nie spodziewałam się kuriera. To jest dla mnie dużą porażką. Zwłaszcza ze komiks był prezentem.
Mimo to, kupiłabym go jeszcze raz, ponieważ jest wspaniały i porusza ważne tematy 💚
Hej, bardzo nam przykro i przepraszamy, jeśli spowodowało to jakieś komplikacje planów. To musiała być jakaś kwestia techniczna, bo normalnie sklep wysyła maile. Nie dostaliśmy więcej takich sygnałów, więc trudno nam znaleźć przyczynę :/ Ważne, że się udało i że się podobał. Dziękujemy za miłe słowa 🙂
Z moją 5letnią bratanicą pochłonęłyśmy komiks na raz 💙 Piękne grafiki, fajne dialogi, które poruszają ważne tematy: odpowiednie traktowanie zwierząt, ekologię, ale też to, że można spełniać swoje marzenia 😀 Dodatkowo na końcu trochę porad odnośnie dbania o środowisko. Świetna robota! Potrzebne jest więcej książek jak ta, które edukują przyszłe pokolenia w przystępny i zabawny sposób 😀 Czekamy na więcej ☺ Będę polecać wszystkim. I małym, i dużym 👍
Moje dziecko, oporne do czytania 🤦♀️😣 komiks pochłonęła momentalnie 😳😂😁 czyta drugi raz 😁 komentarz jest na gorąco 🙂 ale obiecuje ze jak ja przeczytam i przepytam Córę 😁 z ostatniej strony również 🙂 dodam kolejny 🙂
Komiks jest cudowny! Treść, rysunki, humor wszystko sie zgadza. A jakość wydania mnie powala! Papier! Wytłoczenia na okładce! Dbałość o najmniejszy detal, wszystko dopełnia całości. Polecam gorąco! Good Job!
Dziś dotarło i już przeczytane. Świetny komiks, czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, a przy okazji pouczająco 😁 Polecam dla młodych i trochę starszych. Skarpetki i plecak są extra. Czekam na kolejną część. Wspierajmy takie pozytywne inicjatywy.
Świetny komiks, ciekawy i przyjemnie się go czyta.Bardzo dobra jakość wydania.
Z całego serca polecam
Pierwszą część komiksu jeszcze czytamy ale już możemy powiedzieć, że świetny! Krótkie podsumowanie problemu braku wody pitnej na świecie na końcu książki to WSPANIALY pomysł 😁
Dziękujemy 🙂
Komiks jest wspaniały! Jeżeli ktokolwiek waha się nad zakupem, gwarantuje, że to świetna inwestycja 😉 Zarówno na prezent jak i dla własnej przyjemności ! Cytując klasyka „bawiąc uczy”. A wykonanie komiksu jak i gadżetów jest najwyższej jakości! Jestem pewna, że nikt nie będzie rozczarowany. Oby kolejne części były równie fajne!
Planujemy psa ze schroniska, niestety syn wybral krotkonogiego,
Skad mam wiedziec, jak on bedzie znosil wedrowki w gorach?
Nie będziecie wiedzieć, dopóki nie spróbujecie. I nie ważne czy pies ma krótkie nogi czy nie, bo liczyć się będzie Wasza więź, wsparcie jakie mu dajecie, przygotowanie, zdrowe podejście. Zdrowy pies kondycyjnie bije o głowę człowieka. Spotykaliśmy w górach jamniki czy nawet ratlerki i radziły sobie wyśmienicie. Psy dostosowują się do życia człowieka, ale potrzebują w tym pomocy i pracy, a nie rzucenia od razu na głęboką wodę. Więc to zależy od Was głównie, motywacji, konsekwencji, a nie samych cech psa. No i zależy od tego, jakie to też wycieczki. A jeśli macie wątpliwości, to poczytajcie tego bloga dokładniej, m.in. artykuł o psie w górach http://www.podrozezpazurem.pl/2019/07/14/pies-w-gorach/ Jeśli dalej macie wątpliwości, to może warto w takim razie się zastanowić, czy to dziecko powinno decydować całkowicie swobodnie. Pies to nie zabawka, to partner na ponad 15 lat. Jedno jest pewne, jak pies już zacznie z Wami chodzić, to na pewno mu się nie znudzą wycieczki, tak jak np. mogą się znudzić synowi 😉